Dětské hřiště je místo rozvoje i her

V dětství by si děti měly především hrát. V dětském věku se hrou totiž nejen baví, ale navíc je také učí různým dovednostem. Logické hry a hlavolamy procvičí hlavu, či jemnou motoriku. Na houpačkách, skluzavkách, prolézačkách a hřištích obecně si zase zvykají na zravý pohyb. Obojí je při tom stejně podstatné. Co však dnešním dětem chybí nejvíce, je právě pohyb. Věnujme tedy následující článek právě fyzickému vývoji dítěte.

I taková jednoduchá skluzavka dokáže rozhýbat každého pecivála

Všemožné displeje a obrazovky jsou pro děti lákadlem na každém kroku. Věnují se jim nejen doma, ale velmi často si jimi pomáhají i učitelé ve školách a vychovatelé ve školkách. Dostat pak dítě z gauče nebo židle od počítače je pak docela výzvou. Chce to mít v rukávu nějaké trumfy. Pokud máte zahradu, můžete svému dítku bez problému vybudovat malé hřiště. Jen málokteré dítě skluzavce na dvorku odolá. Podobně na něj pak budou působit například i houpačky nebo prolézačky. Takové dítě si pak nejen užije spoustu zábavy, ale jak už bylo řečeno dříve, bude se navíc pohybově rozvíjet. Když se stane pohyb součástí života dítěte v raném věku, bude se mu s větší pravděpodobností věnovat i v pozdějším věku.

Apelujte na svou obec, město či městskou část

Hřiště však není jen místem, kde si děti výhradně hrají nebo se pohybově rozvíjejí, Jde také o jedno z prvních míst, na kterém děti navazují svá první přátelství. Pokud je však dětské hřiště v blízkosti vašeho bydliště v dezolátním stavu nebo v jeho blízkosti žádné není, je o tyto důležité aktivity dítě ochuzeno. Je pak předevím hlavně na rodičích, aby přesvědčili lokální zastupitele, že je zrovna oprava či rozšíření dětského hřiště ten správný projekt, do kterého by měly jít veřejné peníze. Právě v dětech je totiž budoucnost každého společenství, přičemž stavba hřiště je tím nejmenším, a také tím prvním, co lze v tomto ohledu realizovat.

Tags: , , , ,

Posted in Děti


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>