Dotační program Nová zelená úsporám je dostupný pro všechny

Kvůli stoupajícím cenám za energie nás zajímá, jak se můžou uspořit finance a současně šetřit životní prostředí. A proto můžeme jednoduše změnit dodejce plynu nebo elektřiny. Jaký dodejce je pro vás nejvýhodnější, si můžete jednoduše spočítat díky kalkulačce úspor, jež se nachází na webu IQenergy.cz. Obvykle je třeba zainvestovat, úsporu uvidíte až za několik let. Všechny užitečné rady a internetový obchod s praktickým zbožím jsou k nalezení také na uvedeném webu. Zdarma odpovídáme na otázky telefonicky, popřípadě přes kontaktní formulář. Vrství se otázky kolem státního dotačního programu nová zelená úsporám.

Pro všechny zájemce o dotační program jsme připravili souhrnné uspořádání podmínek pro žadatele. Zažádat si o podpůrnou dotaci lze kdykoliv, se žádostmi se počítá až do konce roku 2021. Finanční částky se budou uvolňovat postupně ve spojitosti s prodejem emisních povolenek. Program nová zelená úsporám napomáhá snížení energetické náročnosti stávajících rodinných domů, financuje výstavbu nízkoenergetických rodinných domů a hospodárné využití energetických zdrojů, jako je například vyměňování opotřebovaných zdrojů tepla za moderní tepelné jednotky. Tabulka s uspořádáním vyměnitelných tepelných zdrojů je na webu IQenergy.cz.

Zároveň se dává úsporná dotace na zbudování fotovoltaické elektrárny, kdy se na jeden rodinný dům dává dotace až sto tisíc korun. Transformace slunečního záření na elektřinu s použitím polovodičových diod spojených do panelů – to je fotovoltaika. Tato technologie – fotovoltaika – se stává u veřejnosti stále oblíbenější. A proto stavba fotovoltaické elektrárny přitáhne každému vlastní energetickou soběstačnost, k tomu se zmenší celkové náklady na elektřinu domácnosti.

Tags: ,

Posted in Finance


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>