Lego – stavebnice, která baví už několik generací

Věděli jste, že stavebnice Lego existuje již od roku 1949? A věděli jste, že si už našlo cestu i do internetových obchodů, takže si Lego můžete koupit v klidu svého obývacího pokoje? Až tak daleko se Lego za svou více než šedesátiletou historii dostalo.

Proslulá stavebnice, kterou má snad každé dítě

Asi bychom jen velmi těžko pátrali po dětském pokoji, kde by stavebnice Lego chyběla. Většinou už nejde pouze o klasické Lego kostky, nýbrž o dokonale a chytře navržené hračky, které však stejně jako ty nejstarší rozvíjí schopnosti dítěte. Jemná motorika, prostorová představivost a v neposlední řadě také schopnost postupovat podle návodu. Všechny z těchto schopností si dítě při hře se stavebnicí Lego osvojuje pro budoucí život. Zkuste si třeba vzpomenout, jak jste naposledy stavěli nábytek podle přiloženého návodu. Pravděpodobně byl návodu na stavebnici Lego celkem podobný.

Bez figurek si Lego představit nelze

Současná podoba stavebnice Lego je z větší části formovaná figurkami. Lego minifigurky stavebnici totiž dodávají lidskou tvář a vlastně trochu i opravdovost. Jen si zkuste představit, jak by asi tak mohla vypadat oblíbená série Lego City bez typických figurek. Úplně stejně prázdně by pak vypadala i dívčí série Lego Friends.

Leganie – Lego universum pro velké i malé

Jak jsme uvedli hned v úvodu, stavebnice Lego je dnes dostupná i ke koupi přes internet. Jedním z e-shopů, jenž se specializuje přímo na výrobky značky Lego, je internetový obchod Leganie.cz. Vybírat zde můžete ze široké nabídky výrobků, jež jsou pohodlně a přehledně rozděleny do kategorií podle jednotlivých sérií. Ptáte se také, proč je obchod určen pro děti i dospělé? Lego není jen doménou dětí. Pro hromadu lidí se totiž Lego stalo celoživotním koníčkem, který realizují v podobě dechberoucích staveb.

Tags: , , , ,

Posted in Děti, Zábava


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>