Městská část Praha – Kolovraty a jak se zde bydlí? Více než dobře!

Kolovraty – dynamicky se rozvíjející městskou část – najdeme na jihovýchodním okraji Prahy. Pojďte s námi zjistit, jakou měla tato část historii, jak zde lze trávit volný čas a proč jsou vlastně Kolovraty tak dobrou adresou.

Historie městské části Praha Kolovraty

Už i naši prapředkové moc dobře věděli, že je oblast dnešních Kolovrat výborným místem pro život. Dochováno je dokonce mnoho archeologických nálezů, které potvrzují, že bylo toto místo osídleno již před více než 7 tis. lety. Lidé zde se pak věnovali především zemědělství. Samotná historie Kolovrat pak začíná v roce 1205. Mezi Prahou a Říčany tou dobou vedla tzv. královská cesta a právě na té byly Kolovraty založeny. Tak dlouhou historii u nás nemá téměř žádná obec.

Trávení volného času v Kolovratech

Pro své obyvatele napříč věkovým kategoriím toho Kolovraty nabízejí skutečně mnoho. Nachází se zde kupříkladu rodinné centrum Macek vhodné pro rodiny s dětmi. Pro všechny hudebně nadané děti je tu zas dětský pěvecký sbor Coro Piccolo. Rodiče, kteří vyžadují, aby se jejich dítka zabývala sportem, si mohou vybrat z několika možných sportovních klubů. Dále je zde také Klub důchodců Praha – Kolovraty s bohatým kulturním programem a působí zde také pěvecký sbor pro seniorky „Jazzbáby“. Ve volném čase je zde tedy určitě co dělat.

…žijeme v Kolovratech.

V Kolovratech navíc můžete počítat s kompletní občanskou vybaveností, včetně skutečně kvalitní infrastruktury. Tato městská část na okraji Prahy se tak dynamicky rozvíjí jak díky činnosti obce, tak díky zájmu developerů, kteří chtějí uspokojit poptávku po bydlení právě v této městské části. Mimo domů pro bydlení se zde staví také sportoviště, opraven byl rovněž blízký rybník a novou budovu dostala škola a školka. Označení „dobrá adresa Kolovraty“ tak bezesporu platí.

Tags: , , , , , , ,

Posted in Cestování a ubytování


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>