Návod, jak ušetřit za plyn snadno a rychle

I přestože byla letos zima relativně mírná, a domácnosti v tuzemsku tak za plyn zaplatí o něco méně, nicméně další topná sezóna klidně může být o to horší. Z toho důvodu je dobré již teď na jaře zauvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Ukažme si proto, co změna dodavatele plynu obnáší, kolik korun můžete ušetřit a jak zvolit ten nejlevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Zemní plyn, který k vám přiteče trubkami, na tom bude s kvalitou stejně, ať ho máte od kohokoliv. Stále se bude jednat o stejnou komoditu, kterou k vám doveze tzv. distributor. Tedy jak se může stát, že někteří dodavatelé nabízejí levný plyn a jiní nikoliv? Důvodů je řada. Třeba jde o schopnost dodavatelů plynu nakoupit jej levně na komoditních burzách. Do výsledné ceny pak také promluví i celková efektivita dodavatelské firmy. Někde totiž pořád vládne papír a jinde naopak elektronika. Odlišné jsou pak také různé cenové politiky jednotlivých dodavatelů. Někteří např. sníží cenu významnému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou ceny nastaveny rovnoměrněji, čehož využívají zejména domácnosti, které zpravidla tahají za ten kratší konec provazu.

Spočítejte si, jestli se vám změna dodavatele plynu vyplatí

Beze sporu není moc rozumné změnit dodavatele pouze na základě jeho reklamy. Změně dodavatele by pak měl určitě předcházet propočet, který nám napoví, jestli se vám taková změna vůbec vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je zde pro vás tzv. kalkulačka plynu, která rychle a snadno všechno vypočítá za vás. A kolik tedy můžete změnou dodavatele ušetřit? To záleží na tom, zda na plynu pouze vaříte či jím i topíte, ale povětšinou jde o tisíce za rok.

Tags: , ,

Posted in Finance


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>