Přemýšlíte o vhodném místě pro svou dovolenou? Ubytování u moře, které stojí za to vyzkoušet

Proč zůstávat doma, když můžete jet na dovolenou? Otázka, která občas napadá nejenom cestovatele, nýbrž skoro každého, kdo nemá – jednoduše řečeno – hluboko do kapsy. Dovolená u moře je dnes ovšem dostupná většině lidí. Společně se tedy podívejme na to, k čemu všemu je dovolená u moře užitečná a které destinace dnes patří k těm nejoblíbenějším.

Dovolená u moře pozitivně ovlivňuje zdraví

Pobyt u moře blahodárně působí na naše zdraví, a proto ho doporučuje většina lékařů. Mořský vzduch totiž ozdravně působí na plíce a mořská voda zas na pokožku. Příjemné strávená dovolená bez stresu navíc také pozitivně ovlivňuje psychiku. Ubytování u moře navíc často není nijak zvlášť nákladné. Zejména záleží na tom, jak blízko moři se chcete ubytovat a jak velký luxus požadujete. S příměřenými požadavky ale čekejte rozumou cenu.

Kalábrie – ideální místo pro vaši dovolenou

Kalábrie tvoří špičku italské boty. Znáte-li tedy alespoň trochu zeměpis, jistě víte, že je Kalábrie hodně na jihu. To znamená, že je tam hodně sluníčka a teplé moře. Protože je Kalábrie v současné době velice populární turistickou destinací, je nabídka ubytování v Kalábrii velmi široká. Vedle odpočinku na pláži a koupání v moři můžete rovněž navštívit největší ostrov ve Středozemním moři, Sicílii. Ta je totiž od Kalábrie oddělená jen několikakilometrovou Messinskou úžinou.

Okuste kouzlo Balkánu

Donedávna všichni považovali Balkánský poloostrov za nebezpečnou oblast pro turisty. To však už dnes neplatí. Mnoho zemí Balkánu je již dnes součástí EU a další země se na vstup připravují. Výjimkou nám pak není ani Černá hora. Apartmány v Černé hoře si ale může dovolit prakticky každý, pláže jsou tu krásné a lidé skutečně nadmíru vlídní. Je to prostě místo, kam se rádi vrátíte.

Tags: , ,

Posted in Cestování a ubytování


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>