Rozdílné kurzy cizích měn

Vyrážíte na dovolenou a právě ladíte poslední detaily? Letenky máte uhrazené, hotel máte zarezervovaný a sbaleno v kufru také, avšak ještě nemáte vyměněné peníze? Nenechte tento nezbytný úkon až na cílové destinaci. Vyhledejte si směnárnu s nejlepším kurzem přímo v místě vašeho bydliště.

Výměna peněz v zahraničí a s ní spojená rizika

Pokud si nevyměníte hotovosti už v ČR, můžete se pak dostat do velmi složitých situací. Stane se vám pak například to, že budete muset disponovat penězi ještě dříve, než zavítáte do té správné směnárny. V případě cest do odlehlejších destinací se navíc může stát, že směnárna nebude nablízku. Speciálně pokud se budete chtít vyhnout drahým směnárnám v turistických resortech a na letištích. Přitom například směnárna Praha 1 je na dosah skutečně každému. Může se vám třeba také stát, že budete na dovolené ošizeni. Snaha o získání peněz zpět pak bude výrazně ztížena jazykovou bariérou, která vyvstane vychytralým směnárníkem a vámi. V tuzemsku se vám to stane jen velmi těžko, zejména pokud se svěříte do rukou spolehlivé firmě, jako je například firma Auraaktiv, poctivá směnárna Praha.

Měňte výhodně

Výhodné kurzy každá směnárna nemá. Česká národní banka sice kurzy měn pravidelně aktualizuje, to ovšem není podmínkou, že by se hotovost podle těchto kurzů směňovala. Směnárnám jde logicky o zisk, jinak by totiž zkrachovaly. Kurz tedy závisí na každé směnárně, její cenové politice i nákladech, které jsou nutné k jejímu fungování. Je tedy pochopitelné, že rozdíly mezi směnárnami nejsou malé. Proč byste ovšem zrovna vy měli platit víc, než by bylo účelné? Vždy tak dávejte přednost směnárenské společnosti, která má nejvýhodnější kurzy cizích měn ve vašem městě. Kdybyste totiž měli rozměňovat vyšší obnosy peněz, vaše peněženka rozdíly v kurzech rozhodně pozná.

Tags: , ,

Posted in Finance


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>