Uvalena exekuce i na družstevní podíl? Jistě, i to se stává

V dnešní době již začínají exekutoři mimo jiné přecházet k možnosti uvalení exekučního příkazu na povinnosti a práva člena bytového družstva. Je to sice trochu obtížnější než třeba zabavit vlastnický podíl na nemovitosti, nicméně je to možné. Družstevní podíly nejsou nikde hromadně evidovány, nicméné exekutorům stačí pouze nahlédnout do katastru nemovitostí a zjistit kdo je vlastníkem budovy, ve které dlužník trvale bydlí. Jestliže jde o družstvo, pak je osud dlužníka „zpečetěn“. Exekuce na družstevní podíl je pak v zásadě neodvratná.

V současnosti řešíme několik případů, které odpovídají zmíněnému popisu. Jak v této situace postupovat? Doporučení je jasné: neodkládat problém, uznat své dluhy a exekuci začít urychleně řešit.

Největším negativem tohoto typu exeuce totiž je, že podle ustanovení § 610 zákona o obchodních korporacích a družstvech dochází nabytím právní moci exekučního příkazu k postižení členských práv a povinností k zániku členství v družstvu. Bývalému členu družstva je pak vyplacen jenom vypořádací podíl, a to navíc na konto exekutora.

Povinnému následně nezbývá nic jiného, než že nejlépe z vlastních zdrojů urychleně exekuci i s příslušenstvím uhradí, čímž dojde k zastavení exekuce. Následně pak dochází také k obnovení členství v družstvu. V rámci naší dlouholeté praxe se problematikou exekucí a dluhů intenzivně zabýváme. V první řadě bezplatně provedeme analýzu situace, zhodnotíme stav dluhů, poskytneme právní poradenství, ale rovněž poskytneme klientovi dostatek financí na úhradu exekučních výdajů a jiných závazků. Velká spousta lidí má problém uznat své dluhy, problém řeší, co nejpozději to jde a poté jsou velmi překvapeni výší celkových nákladů na urovnání závazků.

Tags: ,

Posted in Finance


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>